MyMS on-line: STEP 3

Do you remember MyMS - the digital platform, dedicated to our customers, which provides you a full range of info and tools to manage your requests, 24 hours a day, directly and from any device?
Do you remember MyMS - the digital platform, dedicated to our customers, which provides you a full range of info and tools to manage your requests, 24 hours a day, directly and from any device?
At first available only for domestic market customers and EMEA ones, the portal is NOW available for LATAM customers too! And it’s not finished… stay tuned!

Success Story— Providencia, When Taking Risks Brings Rewards

ProvidenciaPrints has developed an unmatched expertise in printing directly onto fabrics using MS Printing Solutions printers.
When the pandemic struck Mexico in March, digital print group Providencia saw business fall away. But instead of battening down the hatches and retreating from the storm, Providencia did what it always does – it took a risk.
The company innovated a new product and opened a new division, and in the six months that followed it has printed more than 50 million anti-viral facemasks.

MS Printing Solutions'ın ilk fuarı, @ PREMIÈRE VISION

Sürdürülebilirlik bir yetenektir. Bu bir eylem meselesidir, söz değil.

MS Printing Solutions ilk kez JK Group ile birlikte moda endüstrisinin eşsiz global etkinliği olan @ PREMIÈRE VISION fuarında. Dünya çapında İtalyan moda tekstilleri için dijital baskıya özel, orijinal ve uygun maliyetli çözümler sunan tedarikçiniz. Yenilikçi baskı sürecimiz sayesinde yaratıcılığınız için sınır yoktur. Sürdürülebilirlik bir yetenektir.Bu bir söz değil, eylem meselesidir. Gelin ve tüm çözümlerimizi keşfetmek için bizi ziyaret edin ve YEŞİL VİZYONUMUZ hakkında daha fazla bilgi edinin

MS Printing, Minilario baskı makinesi ile dijital baskıda yeni bir kilometre taşı oluşturuyor

MS Printing Solutions'ın yeni yenilikçi dijital baskı makinesi MiniLario, bu ayın sonuna doğru ITMA'da tanıtılacak (Barcelona, ​​20-26 Haziran 2019 - Salon 3, Stand A216). MiniLario'nun güçlü tasarımı, hızı ve yüksek kaliteli baskısı sayesinde, dijital tekstil baskısının gelecekteki pazarını güçlü bir şekilde etkilemesi bekleniyor ve bu da onu ideal bir baskı makinesi haline getiriyor.

Merkez Ofis
Newsletter

DOVER INDUSTRIES ITALY SRL – P. IVA IT03388150124 – cap. soc. 5.000.000,00 i.v. – reg. imprese Como n. 03388150124 REA CO - 329345
Cookies and Privacy Policy | Cookie Setting | Web Design